bio


ANNA OCHMAN 

Założycielka i kierownik artystyczny zespołu. Absolwentka Wiedzy o teatrze Uniwersytetu Jagiellońskiego, Choreografii i Technik Tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi, oraz studiów drugiego stopnia na kierunku choreografia i teoria tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, instruktor tańca. Stypendystka na Universitas Negeri Surabaja w Indonezji na kierunku tradycyjny taniec indonezyjski. Od kilku lat regularnie prowadzi zajęcia z różnych technik tańca: taniec współczesny, klasyczny, flamenco, autorskie treningi i warsztaty ruchowe, pracując zarówno z dziećmi, jak i młodzieżą i dorosłymi. Bierze udział w niezależnych projektach tanecznych i interdyscyplinarnych w kraju i zagranicą („5in1”, Bakelit Multi Art Center w Budapeszcie, PARODOS chór ruchu synchronicznego w Warszawie). Realizuje indywidualne poszukiwania twórcze. Współpracuje jako choreograf z krakowskim Teatrem MIST. Jest także tancerką warszawskiego Teatru Tańca Nie Tylko Flamenco (spektakl i film tańca Miasto syren. Nocny pociąg, premiera lipiec 2012). W ramach programu Agon zamówień choreograficzno-kompozytorskich, organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca 2012 zrealizowała wraz z Igą Załęczną i Arturem Zagajewskim spektakl Isla cisneros, którego premiera miała miejsce podczas festiwalu Retro/per/spektywy w sierpniu 2012. W ramach programu Rezydencja/Premiera 2013 zrealizowała solowy spektakl Motyl, którego premiera odbyła się podczas Gdańskiego Festiwalu Tańca. Współpracuje jako choreograf z teatrami dramatycznymi (Teatr MIST, Bałtycki Teatr Dramatyczny). Współzałożycielka i wiceprezes warszawskiej Fundacji FURU. 


ELŻBIETA MALEWSKA 

Absolwentka wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej oraz Wydziału Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej. Instruktor tańca jazzowego. Tańczyła w Balecie Form Nowoczesnych AGH, z którym wielokrotnie występowała w kraju i zagranicą - w roku 2003 w Ukraińskiej Operze Narodowej na Wieczorze Nowoczesnych Choreografii imienia Wacława Niżyńskiego, w 2004 roku również w Kijowie na VII międzynarodowym festiwalu Taniec XXI wieku oraz w 2005 roku w Stralsundzie w Niemczech na 9 Internationales Theatertreffen ANSUNO ’05.


IZABELA ZAJĄC

Magister filologii hiszpańskiej i tłumacz języka hiszpańskiego. Swoją edukację taneczną rozpoczęła w Zespole Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego „Słowianki” (pedagodzy: Barbara de Lehenstein-Brońka, Joanna Dulińska-Litewka), w którym tańczy do dnia dzisiejszego. Wraz z tym zespołem była uczestnikiem wielu festiwali między innymi w Hiszpanii, Japonii, Włoszech, Portugalii, Francji i Holandii. W roku 2006 uczestniczyła również w realizacji oprawy tanecznej oraz tworzeniu animacji do programu „Podróże z wiatrem” Telewizji Polskiej. Podczas stypendium w Grenadzie Hiszpanii odbyła kurs
Tańca współczesnego na poziomie średniozaawansowanym (Mercedes Peinado, Carlos Vidad). Dodatkowe umiejętności taneczne zdobywa uczestnicząc w Międzynarodowych Warsztatach Tańca Jazzowego w Kielcach. W sierpniu 2010 roku ukończyła Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z dziedziny tańca współczesnego. Obecnie z pasją uczy się amerykańskiego stepu.